Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Sprawdź które rozwiązanie wybrać.

Zadbany manicure to obowiązkowy element wizerunku wielu kobiet. Niektóre z nich preferują klasyczne stylizacje w kolorach nude, a inne — odważne barwy, zdobienia, kształty czy nawet długości. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure’em, to pewnie zastanawiasz się, co lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku – paznokcie żelowe czy hybrydowe? W tym wpisie opowiemy Ci o głównych różnicach między nimi.

Metoda a kondycja paznokci

Manicure hybrydowy to trwała stylizacja, którą cechuje trwałość. Co więcej, pozwala na wykonanie różnorodnych zdobień. Charakteryzuje je jednak jeszcze jedna rzecz, a mianowicie — elastyczność. Może jednak być narażona na odpryski. Paznokcie żelowe z kolei są bardzo twarde, przez co o wiele trudniej je uszkodzić. Jeżeli więc Twoja płytka jest dosyć słaba i łamliwa albo zależy Ci na znacznym przedłużeniu, to właśnie one będą najlepszym wyborem. Jeśli jednak posiadasz mocne i zdrowe paznokcie, klasyczna hybryda to rozwiązanie dla Ciebie.

Nakładanie i zdejmowanie

Tutaj widać sporą różnicę między żelowym i hybrydowym manicure’em. Hybrydę nakłada się na zmatowioną płytkę w następującej kolejności: baza, kolor i top. Lakier do złudzenia przypomina ten klasyczny – posiada pędzelek, którym większość z kobiet potrafi wykonać prostą stylizację. Żel natomiast wymaga większej ilości wiedzy i umiejętności, ponieważ nakłada się go za pomocą pędzelka i buduje kształt paznokcia.

W salonach kosmetycznych proces zdejmowania obydwu stylizacji może wyglądać tak samo. Polega on na spiłowaniu manicure’u za pomocą frezarki lub pilnika. To jedyny sposób w przypadku stylizacji żelowych. Hybrydowe można usunąć również za pomocą acetonu, owijając lekko spiłowaną powierzchnię nasączonym wacikiem, a później zdjęcie warstw pusherem lub drewnianym patyczkiem.

Hybryda czy żel — co lepsze?

Manicure powinnaś wybrać na podstawie kondycji swoich paznokci oraz rodzaju stylizacji, którą chcesz wykonać. Jeżeli Twoja płytka jest miękka lub zależy Ci na przedłużeniu jej, np. dla osiągnięcia estetycznych migdałków – wybierz żelowe. A jeśli jest wręcz odwrotnie lub szukasz prostego sposobu na początek nauki robienia własnego manicure’u, hybryda będzie najlepszym rozwiązaniem.