Lamitacja rzęs i niebieskie oko

Na czym polega laminacja rzęs?

Piękne i wyraziste spojrzenie to marzenie wielu kobiet. Efekt taki można uzyskać zaopatrując się w dobrą maskarę pogrubiającą lub podkręcającą rzęsy. Jeśli jednak zależy nam na trwałym rezultacie, a dodatkowo nie mamy zbyt wiele czasu na codzienną pielęgnację i makijaż, zabieg przeprowadzony w profesjonalnym salonie urody może okazać się pomocny. Obecnie większość klientek odwiedzających gabinety kosmetologiczne decyduje się na laminację rzęs. Na czym polega popularny zabieg i co najważniejsze – czego możemy się spodziewać spoglądając w lustro po wyjściu z salonu?

Jeszcze do niedawna stylizacja oka polegała najczęściej na doczepianiu i zagęszczaniu rzęs metodami klasycznymi, objętościowymi czy Russian Volume. Choć tego typu zabiegi nadal cieszą się powodzeniem, coraz więcej klientek salonów urody poszukuje bardziej naturalnych metod na wyraziste spojrzenie. Laminacja rzęs wpisuje się w ich oczekiwania, będąc zabiegiem nieinwazyjnym i dającym subtelny, lecz widoczny efekt w postaci bardziej podkręconych i uniesionych włosków. Przejdźmy teraz do tego, jak krok po kroku wygląda cała procedura w gabinecie.

Lamnacja rzęs krok po kroku

W pierwszej kolejności osoba wykonująca laminację oczyści i odtłuści włoski, używając do tego profesjonalnych preparatów. Na tym etapie możemy spodziewać się też położenia wacika pod dolną powiekę. Jest to konieczne – w przeciwnym razie w trakcie trwania zabiegu narazilibyśmy oko na podrażnienia, a dolne i górne rzęsy mogłyby się sklepić. Czego możemy spodziewać się w dalszej kolejności? Następnie na górną powiekę nakładany jest wałek, na który “nawija się” włoski. Skojarzenia fryzjerskie są tu jak najbardziej na miejscu! Zawinięcie rzęs to początek najważniejszej fazy zabiegu, czyli nakładania preparatów, farb oraz keratyny. W pierwszej kolejności aplikowana jest specjalna odżywka. Chwilę później na rzęsy nakładana jest farba, która przyciemni włoski. Po jej wyschnięciu zaś całość utrwalana jest keratyną, co wieńczy całą procedurę.

Po dobrze wykonanej laminacji zaobserwujemy lepsze nawilżenie, zwiększoną elastyczność oraz głębszy kolor włosków wokół oczu. Efekty po zabiegu utrzymują się około 2 miesięcy. Po upływie tego czasu można wybrać się po raz kolejny do gabinetu kosmetologicznego i powtórzyć całą procedurę.