9 marca 2023

Piękne, długie i gęste rzęsy to marzenie większości kobiet. Żeby osiągnąć ten efekt część z nich regularnie odwiedza salony urody. Stylistki proponują tam różne zabiegi takie jak laminacja czy lifting, które unoszą, przyciemniają i pogrubiają oprawę oka. Ciągle modne pozostają też metody polegające na doczepianiu pojedynczych włosków lub kępek. Jeśli jednak wolimy postawić na podkreślenie naturalnego piękna, mamy do wyboru wiele preparatów, dzięki którym rzęsy staną się bardziej elastyczne i zaczną szybciej rosnąć. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą odżywkę!

W poszukiwaniu preparatu do rzęs, który da efekt wzmocnienia i zagęszczenia

Obecnie producenci kosmetyków mają wiele do zaoferowania kobietom poszukującym produktów do pielęgnacji, ale i stymulacji rzęs. Wybierając się do pierwszej lepszej drogerii, zobaczycie z pewnością, że mamy spory wybór odżywek. Pamiętajmy jednak o tym, że preparat, który będziemy aplikować na górną część powieki, muszą być dla nas bezpieczne. Ze względu na duże ryzyko kontaktu odżywki z okiem, należy dokładnie prześwietlić skład serum i sprawdzić, czy nie zawiera substancji podrażniających lub takich, na które jesteśmy uczulone.

Odżywka do rzęs – co powinna mieć w składzie?

Jakie składniki mogą korzystnie wpłynąć na kondycję i wygląd rzęs? W przypadku pielęgnacji włosków warto sięgać po odżywki zawierające substancje nawilżające, uelastyczniające, ale i stymulujące wzrost. Do tych pierwszych możemy zaliczyć na przykład wygładzającą alantoinę czy kwas hialuronowy. Rzęsy odwdzięczą nam się też pięknym wyglądem, jeśli wybierzemy odżywki z peptydami. Produkty z dodatkiem witamin takich jak H czy B również będą cennym wkładem w pielęgnację tej części oka – mogą przyspieszyć wzrost włosków. Preparat, który aplikujemy w tak delikatnym obszarze powinien też zawierać ekstrakty roślinne – im bardziej naturalny skład, tym mniejsza szansa na ewentualne podrażnienie okolicy oka.

Pamiętajmy, że w przypadku odżywek do rzęs, kluczowa będzie konsekwencja. Jeśli chcemy zobaczyć efekty, regularnie aplikujmy preparat zgodnie ze wskazówkami producenta.