18 sierpnia 2023

Ten rodzaj stylizacji pokochało wiele kobiet – za jego prostotę, uniwersalność i pełną kontrolę podczas aplikacji. Mowa oczywiście o sztucznych rzęsach, które wbrew pozorom wcale nie są zarezerwowane wyłącznie na specjalne wyjścia. Z powodzeniem można je aplikować nawet w przypadku codziennego makijażu. W tym wpisie pokażemy Ci krok po kroku, jak poradzić sobie z przyklejaniem ich – tak, żeby nie uszkodzić własnych włosków, nie podrażnić oczu i utrzymać estetyczny wygląd makijażu.

  1. Wykonaj swój makijaż tak jak zawsze. Sztuczne rzęsy zawsze przyklejamy po nałożeniu wszystkich kolorowych kosmetyków — poza mascarą. Ten etap najlepiej wykonywać na koniec, żeby połączyć nasze naturalne włoski z tymi doklejonymi.
  2. Przymierz wybrany przez siebie model do powieki. Zazwyczaj modele są nieco dłuższe, żeby pasowały do każdego typu oka. Przytnij więc je tak, żeby linia włosków się zgadzała. Jeśli cokolwiek będzie wystawać poza, uzyskasz bardzo nienaturalny efekt, a tego chcemy uniknąć.
  3. Po przycięciu chwyć wybrane sztuczne rzęsy zwykłą pęsetą lub specjalnym aplikatorem i na pasek nałóż niewielką ilość kleju. Tutaj drobna uwaga – zawsze przed przyklejeniem danego modelu, zrób próbę uczuleniową na ciele, np. na nadgarstku. Jeśli skóra zaczerwieni się albo zacznie swędzieć, będziesz musiała znaleźć inny klej.
  4. Odczekaj około 30 sekund, aż klej lekko zgęstnieje. Jeśli nałożysz produkt od razu po zaaplikowaniu kleju, istnieje spora szansa, że dostanie się on do Twojego oka albo nie będziesz w stanie utrzymać go w pożądanym miejscu na powiece.
  5. Dokładnie przyklej sztuczne rzęsy na otwartym oku. Im bliżej naturalnych włosków je umiejscowisz, tym lepszy efekt uzyskasz. Pilnuj kącików — łuk produktu musi iść równolegle do kształtu oka. Jeśli podejdziesz do tego po macoszemu, makijaż nie będzie wyglądał estetycznie i precyzyjnie.
  6. Popełniłaś błąd i jeden kącik jest w złym miejscu? Jeśli zrobisz to szybko i sprawnie, to masz szansę to naprawić bez zaczynania od nowa. Złap pęsetą jeden koniec produktu i przesuń go w odpowiednie miejsce.
  7. Wytuszuj naturalne włoski, żeby idealnie połączyły się ze wybranym modelem i… to już! Udało Ci się przykleić sztuczne rzęsy!