Stylistka rzęs
25 stycznia 2023

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na tak postawione pytanie. Tak, jak w przypadku innych profesji, tak i tutaj zarobki uzależnione są od bardzo wielu czynników. Jednak większość stylistek chwali sobie pracę i nie narzeka na wysokość pensji. Dowiedzcie się, jak zdobyć umiejętności pozwalające uprawiać ten zawód oraz co trzeba zrobić, żeby cieszyć się z satysfakcjonujących wypłat.

Zacznijmy jednak od tego, kim jest stylistka rzęs. Jest to osoba, która ukończywszy profesjonalny kurs lub kilka szkoleń, nabywa wiedzę oraz umiejętności pozwalające na przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych takich jak przedłużanie rzęs, lifting czy laminacja. W salonach urody często spotkamy stylistki, dla których praca z oprawą oka jest dodatkową specjalizacją. Są jednak osoby, które doskonalą się tylko w tej dziedzinie. Warto też pamiętać o tym, że jest to profesja wymagająca nieustannego rozwoju. Pojawiające się nowe metody stylizacji wymuszają na osobach uprawiających ten zawód poszerzania wiedzy i kompetencji – zazwyczaj odbywa się to na kolejnych kursach. Żeby stać się specjalistką, niezbędna będzie też cierpliwość, precyzja, gotowość do uczenia się oraz zdolności manualne.

Większe doświadczenie oznacza wyższe zarobki

Oprócz teoretycznej znajomości zagadnień związanych ze stylizacją rzęs, równie ważna jest praktyka. W trakcie szkoleń są moduły poświęcone ćwiczeniom, lecz wprawę zyskuje się zazwyczaj w pracy w salonie kosmetycznym. Codzienny kontakt z klientkami pomaga w wypracowaniu najlepszych i najbardziej efektywnych metod.

Zarobki początkującej i doświadczonej stylistki rzęs, różnią się od siebie. W przypadku, kiedy stawiamy pierwsze kroki w zawodzie możemy liczyć na wypłaty sięgające kilku tysięcy złotych. Wraz z czasem dochody rosną – specjalistki zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Na wysokość pensji wpływa także lokalizacja salonu. Za usługi kosmetyczne więcej płaci się w miastach wojewódzkich.