18 sierpnia 2023

Mogłoby się wydawać, że tutaj trudno zrobić sobie krzywdę. W rzeczywistości jednak nasze naturalne rzęsy wymagają odpowiedniej i świadomej pielęgnacji, żeby były mocne i grube. W tym artykule opowiemy, jakie są najczęstsze błędy, które mają ogromny wpływ na ich kondycję.

1. Pocieranie okolicy oczu.

To delikatne włoski. Jeśli użyjesz zbyt dużej ilości siły, np. podczas demakijażu, po prostu wypadną.

2. Używanie starych kosmetyków.

Twoja mascara i eyeliner powinny być z Tobą nie dłużej niż 3 miesiące, ponieważ mają bezpośredni kontakt z Twoją skórą.

3. Używanie wodoodpornych mascar.

Tego typu produkty powinny być stosowane w wyjątkowych sytuacjach. Ich formuły są ciężkie, przez co mogą osłabiać rzęsy.

4. Brak lub niedokładny demakijaż.

Zdarzyło Ci się raz pójść spać w makijażu? A może zrobiłaś pobieżny demakijaż? Podobnie jak nasza skóra, te włoski też powinny być dokładnie oczyszczone przed snem. To podstawa dobrej pielęgnacji.

5. Używanie słabej jakości kosmetyków.

Przed każdym zakupem sprawdź skład produktu. Słaba jakość kosmetyków wpłynie na kondycję Twoich rzęs.

6. Brak odżywki.

Te włoski również potrzebują wsparcia. Do pielęgnacji dobrze wprowadzić odżywkę kupioną np. w aptece. Świetnie sprawdzą się też naturalne olejki.

7. Częste nakładanie sztucznych rzęs.

Piękny wachlarz na oku to nieodzowny element makijażu. Sztuczne włoski — choć wyglądają pięknie — mogą osłabiać te naturalne. Dlatego, jeśli nie musisz, nie używaj ich codziennie.

8. Niepoprawne używanie zalotki.

Idealnie podkręcone rzęsy to must have każdego makijażu. Jest tutaj jednak jedno „ale”. Zalotki używaj wyłącznie przed wytuszowaniem włosków. Jeśli zrobisz to po nałożeniu mascary, możesz je po prostu wyrwać.

9. Korzystanie z usług niskiej jakości.

Przed zarezerwowaniem wizyty w salonie, sprawdź jego opinie. Niepoprawnie wykonane zabiegi (upiększające lub z zakresu pielęgnacji) muszą być wykonane w odpowiednich warunkach i przy użyciu specjalnych produktów.

10. Nieodpowiednia dieta.

Jeżeli Twoje rzęsy są dosyć słabe, a nie popełniasz wyżej wymienionych błędów w pielęgnacji, to być może wina leży właśnie w diecie. Warto tutaj skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczynę oraz wykluczyć możliwe choroby.